W jakim wieku pierwszy kredyt bankowy?

W niektórych krajach ludzie mogą zaciągnąć pożyczkę już od 14. W innych bank może wymagać od wnioskodawcy posiadania określonej kwoty pieniędzy, zanim będzie mógł wziąć pożyczkę.

Wyobraź sobie ten scenariusz… Za chwilę zaprezentujesz swój nowy produkt potencjalnym klientom, ponieważ jest zbyt dobry! Ale z drugiej strony wiesz, że nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na wszystkie potrzebne materiały. Więc co robisz? Będziesz musiał szybko znaleźć trochę gotówki i modlić się, aby ani twój szef, ani żaden klient nie zauważył ani nie przejmował się, gdy jeden z jego kolegów pojawi się obok i zapyta: „Hej kolego, widziałeś ten nowy produkt, który pokazujemy na wystawie? rozsadzi twój umysł”. Czy warto?

Pierwsza pożyczka bankowa (z której skorzystała Twoja rodzina) była produktem luksusowym przed pojawieniem się kart kredytowych i pożyczek. Aby sfinansować zakup domu, twoi rodzice musieli wpłacić depozyt, na który ich nie było stać, ale oszczędzali i czekali, aż ich dzieci dorosną. Tak więc we wczesnych latach wyżu demograficznego posiadanie domów było postrzegane jako wielkie osiągnięcie, a także krok, który na dobre wyjdzie z biedy. I tak to się stało: kiedy młodsi ludzie dorastali, ich rodzice brali ślub i kupowali domy – czasami z kapitałem już zgromadzonym od momentu zakupu pierwszego samochodu lub domu – tylko po to, by później walczyć, ponieważ wartość domu zmniejszyła się po wynajęciu go sprzedać lub sprzedać go ze stratą z powodu

Studium przypadku na temat tego, jak działają oceny kredytowe, co to jest ocena kredytowa i kiedy należy z niej korzystać?

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje ocen kredytowych, FICO i VantageScore. Najpopularniejszym systemem punktacji jest FICO (Fair Isaac vertical scoring). Ocenia twoją zdolność do spłaty pożyczki, porównując twoje dochody z zestawem kryteriów kwalifikowalności. Nie bierze pod uwagę żadnych czynników, takich jak wiek, stan zatrudnienia, zadłużenie ani żadnych innych czynników, które mogą ograniczyć Twoje szanse na spłatę kredytu w całości. Zamiast tego koncentruje się na historii płatności. VantageScore jest używany w branży bankowej od 1999 roku i jest bardziej porównywalny z metodą oceny zdolności pożyczkowej FICO. Wprowadzono różne zmiany w sposobie wykonywania VantageScore w odniesieniu do danych wejściowych, takich jak dane dotyczące historii życia.

Pierwszy kredyt bankowy ma miejsce wtedy, gdy nowy, rozpoczynający działalność biznes, który nie jest stabilny finansowo, musi ustabilizować swoją działalność. W tym celu mogą poprosić znajomych i krewnych o pożyczenie im pieniędzy pod warunkiem, że przejdą ryzyko ich utraty w przypadku niepowodzenia.

Wczesne lata kredytowania: W dzisiejszych czasach banki są świadome potrzeby zabezpieczenia początkowego kapitału. Dlatego za każdym razem, gdy ktoś założył nową firmę lub startup i potrzebuje gotówki na wcześniejsze lata działalności, banki zgodzą się pożyczyć mu tę kwotę w zamian za otrzymanie od nich miesięcznej płatności odsetek.

Pożyczki te wynoszą zazwyczaj od 100 do 200 tys. USD rocznie z oprocentowaniem około 3% rocznie (co jest uważane przez większość ludzi za wysokie). Ponieważ pożyczki te są zabezpieczone większością aktywów, w tym zabezpieczeniami, takimi jak samochody i domy.

Pierwszy kredyt bankowy to czas, w którym musisz podjąć decyzję, czy kupić drogi samochód, czy kupić tańszy. Ta decyzja jest kluczowa i wpłynie na Twoje życie przez najbliższe kilka lat. Chcesz jak najwcześniej uzyskać pierwszą pożyczkę bankową, aby móc z niej skorzystać.

W tej części omówiono wiek, w którym należy uzyskać pierwszą pożyczkę. Liczba różnych opcji uzyskania kredytu bankowego różni się w zależności od osoby, a także zależy od innych czynników, takich jak przedmioty, które można łatwo kupić hurtowo lub nie, oraz ile pieniędzy musisz na nie wydać itp. Stąd ta sekcja zajmuje się tymi czynnikami i omawia, gdzie należy umieścić swój wiek w odniesieniu do tych czynników, jeśli planujesz wkrótce uzyskać kredyt bankowy.